Sitemiz Arama Motoru Google'de Mirc Türkçe, Mirc indir ve Geveze Sohbet gibi aramalarda hizmet vermektedir. Sohbet Odalarında Şuanda 451 Kişi Online.

mirc indir
Sohbet Mirc İndir

Microsoft Telefonları Sahiplerine Ayak Uyduruyor!

Bilişim ve teknoloji devi olan  Microsoft firması patentine imza attığı yeni projesi sayesinde kendi markasını taşıyan Akıllı telefonları yapay zeka teknolojisi ile olduğu ortama göre ayar değiştirme özelliğini kattı.

Yeni uygulamanın adı ” inconspicuousmode  – dikkat çekmeyen mod ”  olarak isimlendirilmiş. Bu uygulama sayesinde telefonu kullanan kişi her hangi bir sosyal faliyet gerçekleştirdiği taktirde ” sinema, tiyatro, uçak, otobüs ” mod’larına kendini otomatikmen ayarlıyarak kullanıcı dahil kimseyi rahatsız etmeyecek. Bir sefere mahsus ayarlayacağınız uyku ve yemek modlarını kullanarak telefonunuzun belirttiğiniz saatlerde Uçak moduna geçmesini veya Ekran parlaklığının kararmasına, ses efektlerinin kapanmasına yardımcı olabilirsiniz.  Cep telefonunuz bu ayarları gerçekleştirebilmek için üzerindeki sensörlerden yardım alıyor ve wifi bağlantısı ile konum servislerini kullanabilme şartı koşuyor.

Microsoft inconspicuousmode Patent

Microsoft inconspicuousmode Patent

Özelliği isterseniz kendiniz takvimlendirerek planlı bir hale getirebilirsiniz yada bırakın uydu ve konum bilgilerinizi kullanarak bu yapay zeka sizin yerinize sizi rahatsız etmeden kendi modunu kendisi seçsin. Konum bilgisi kullanılan mekandan veya planlanmış hareketten otomatik olarak yine sensörler sayesinde çıkar ve ayarlar standart kullanım koşullarına odaklanır.

Microsoft firması her ne kadar 2013.03.27 tarihinde uygulamanın patentini almak için başvuru yapmış olsada resmi prosedürlerden sonra ancak geride bıraktığımız hafta içerisinde patent üzerinde hak sahibi olmuştur.


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler :
SON EKLENEN YAZILAR

Yorum yapın

  • Cs 1.6 Wall / Aim Aralık 2016

  • Mobil Telefondan Sohbet

  • Genç Futbolcuya Paylaştığı Video Yüzünden Ceza Kesildi!

  • Suudi Arap Din Adamından: Dünya Dönmüyor!

  • Gionee yine iPhone’den Kopyamı Çekti!

  • AÖL 2015 Ocak Sınav Sonuçları  • Contact

    XML-Sitemap