Sitemiz Arama Motoru Google'de Mirc Türkçe, Mirc indir ve Geveze Sohbet gibi aramalarda hizmet vermektedir. Sohbet Odalarında Şuanda 451 Kişi Online.

mirc indir
Sohbet Mirc İndir

Kış Gündönümü için Google Doodle yaptı

Kış Gündönümü Nedir, Kış Gündönümü ne zamandır, Kış Gündönümü tarihi, Kış Gündönümü google neden doodle oldu ?

Dünya devi Arama Optimizasyonu Google bildiğiniz gibi özel günlerle çok ilgili olan düşünceli bir çalışan grubuna sahiptir. Her günün anlam ve önemini anlatmak için Anasayfa’da  Arama Butonu altına Doodle adı verdiğimiz Gif’e benzer animasyonlar paylaşıyor ee haliyle gün içinde her insan illaki 1 kez bilgisayar başna oturarak Google arama motorunu kullanıyor bu sayede unutmuş olsak bile unutulan günleride hatırlamış oluyoruz Google’nin yaptığı Doodle sayesinde.

Yaptığı Doodle ile önemli gün ve haftaları kullanıcılarına hatırlatmayı hedefleyen firma örnek verilmek gerekirse son günlerde usta bir ressam olan Wassily Kandinsky için bir Doodle animasyonu sergilemişti bugünde günün anlam ve önemini anlatan güzel bir hatırlatma yapmış.

Peki bugün’ün önemi nedir?

” Kış Gündönümü Oğlak Dönencesi ile bugün güneş ışıkları bize dik ulaşır. Her 21 Aralık tarihinde; Kuzey yarımküre üzerinde günler dahada uzar, Güney yarımküre’de ise günler kısalmaya başlar. Bir çok ülkede bu tarih kış ayının ilk başlangıç günü olarak kabul edilir. “

kış gündönümü

kış gündönümü

Kış Gündönümü Doodle haline getirerek kullanıcılarına günün anlam ve önemini gösteren Google sayesinde bu özel Doodle’ye tıklayarak otomatik arama yapma imkanına sahipsiniz. Anasayfada bulunan hareketli Kar’dan adam animasyonudur.


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : 1 Yorum var
Etiketler :
SON EKLENEN YAZILAR

1 Yorum

 1. mehmet akış diyor ki:

  google gibi özenli çalışan yok o doodleyi görünce kardan adam yapmak içimden geldi:))

Yorum yapın

 • Cs 1.6 Wall / Aim Aralık 2016

 • Mobil Telefondan Sohbet

 • Genç Futbolcuya Paylaştığı Video Yüzünden Ceza Kesildi!

 • Suudi Arap Din Adamından: Dünya Dönmüyor!

 • Gionee yine iPhone’den Kopyamı Çekti!

 • AÖL 2015 Ocak Sınav Sonuçları • Contact

  XML-Sitemap