Sitemiz Arama Motoru Google'de Mirc Türkçe, Mirc indir ve Geveze Sohbet gibi aramalarda hizmet vermektedir. Sohbet Odalarında Şuanda 451 Kişi Online.

mirc indir
Sohbet Mirc İndir

Japon su altı şehri

Japon bir şirket, 25 milyar dolarlık bir maliyete sahip olan ve tam 5 bin kişinin deniz kaynaklarndan enerji üreterek yaşayabileceği bir sualtı şehri inşa edeceğini açıkladı.

Japon inşaat firması şuan için yeterli imkana sahip olunmadığını ve günümüz için fazlası ile modern olan bu projeden en iyi verimi alabilmek için yaklaşık 15 sene sonra yani 2030 yılında bu projeyi hayata geçirecekleri açıkladı. Sualtı şehrinin oldukça ilginç bir sprial  biçimine sahip olacağını, isminin ise ” Okyanus Spirali ”  ile anılacağını belirtti. Suyun altını ise 3 ile 5 bin  metre derinlikte  sprialin bağlanacağı ” dünya fabrikası ” oluşturuyor. Bu fabrikada mikri organizmalar  ” metanojen ” kullanılarak metan gazı üretilecek.

Japon firması Şimizu, bu projeyi gerçekleştirmenin bir hayal olmadığını söyledi. Firmanın basın danışmanı olan Hideo basın mensuplarına yaptığı açıklamada ” Bu bir rüya değil, herkezin isteyip yapamadığı bir hedeftir ” sözleriyle vurguladı.

Şimdi herkez tarafından 2030’da verilen bu sözün tutulup, tutulmayacağı merak ile bekleniyor. Bilim – Kurgu film yönetmeni George Lucas bu projeyi bir kurgu filminde görsel olarak göstermişti.

sualtı şehri

sualtı şehri


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : 1 Yorum var
Etiketler :
SON EKLENEN YAZILAR

1 Yorum

 1. MircDelisi diyor ki:

  gercekten bu japonlara hayranım adamlar var olanın değil olmayan güzeliklerin peşindeler o 5 bin kişinin arasında olma şansım olsa keşke

Yorum yapın

 • Cs 1.6 Wall / Aim Aralık 2016

 • Mobil Telefondan Sohbet

 • Genç Futbolcuya Paylaştığı Video Yüzünden Ceza Kesildi!

 • Suudi Arap Din Adamından: Dünya Dönmüyor!

 • Gionee yine iPhone’den Kopyamı Çekti!

 • AÖL 2015 Ocak Sınav Sonuçları • Contact

  XML-Sitemap