Sitemiz Arama Motoru Google'de Mirc Türkçe, Mirc indir ve Geveze Sohbet gibi aramalarda hizmet vermektedir. Sohbet Odalarında Şuanda 451 Kişi Online.

mirc indir
Sohbet Mirc İndir

İnternet Bağlantısı Neden Yavaşlar

Türkiyede internet kullanıcılarının Sık sık sorduğu bu sorunun bir çok sebebi vardır bu yazımızda bunları elimizden geldiğince açıklayacağız.

1. Virus

Girdiğiniz web sitelerinden veya Kullandığınız Usb Bellek , Programlardan istem dışı şekilde bilgisayarınıza bulaşan bu virusler ( trojen ) siz farkında olmadan bağlantınızı sömürmek adına bir çok işlem yapabilir ve sömürülen bağlantınızdan kaynaklı yavaşlama söz konusu olmaktadır.

2. Wireless Pass Hırsızları

Günümüzde bir çoğumuz Kablosuz Modem’ler aracılığıyla wireless eşliğinde internete bağlanmaktayız. Durum böyle oluncada Çevremizde bedavacılarda çok oluyor kimisi sizinle iletişime geçerek şifrenizi ister, kimisi ise internet sitelerinde dolaşan Pass Kırıcı programları kullanarak bir şekilde internet bağlantı şifrenizi ele geçirmektedir. Bunun için elinizden geldiğince Şifrelerinizi Sık Sık değiştirin , güncelleyin.

3. DNS Sorunsalı

Günümüzde TİB tarafından bir çok internet sitesi  mahkeme kararıyla engellenmiştir. Facebook bile bu engele takılmış bir site ama kullanıcılar gelişen teknoloji ve internetin nimetlerinden faydalanarak Google,Yahoo,Yandex,Ttnet gibi sağlayıcıların vermiş olduğu DNS protokol numaralarını girerek sitelere bağlanmakta. Zamanla DNS’ler sağlayıcıları tarafndan değişir ve bu değişimden habersiz bir şekilde DNS bilgilerini güncellemeyen kullanıcıların internet bağlantılarında sıkıntılar oluşur, elinizden geldiğince DNS bilgilerinizi güncelleyiniz.

4. Kablo ve Mesafe

internetinizi kablolu olarak kullanıyorsanız ve bağlantını olması gerektiğinden daha az ise internet sağlayıcınız ile aranızdaki mesafeye bakınız çünkü aracı Kabloların ( Cat5 , Cat6 ) bir mesafe sınırlaması vardır. Ne kadar mesafe kısa olursa bağlantı veriminiz o kadar sağlıklı olacaktır.

5. Modem Kontrol

ilk aklınıza gelmesi gereken ve müdahele etmeniz gereken araç modeminizdir. Modeme bağlantı gelip gelmediğini veya Eksik sinyal olup olmadığını , Modeminizin üzerindeki  Yanan ışıklardan anlayabilirsiniz.

6. Son olarak İnternet Servis Sağlayıcınız

Yukarıdaki maddelerden hiç biri size yardımcı olmuyorsa İnternet Servis Sağlayıcınız ile iletişime geçin ve sorununuzu açıklayın. Size ellerinden geldiğince yardımcı olacaklardır.

DipNot 

Anlattıklarımız muhtemel olması gerekenlerdir bunlar dışında farklı sorunlar olabileceğini unutmayın elimizden geldiğince size yardımcı olmak istiyoruz sorunlarınızı konumuzun altına yorum olarak yaparsanız en kısa sürede cevaplanacaktır.


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler :
SON EKLENEN YAZILAR

Yorum yapın

  • Cs 1.6 Wall / Aim Aralık 2016

  • Mobil Telefondan Sohbet

  • Genç Futbolcuya Paylaştığı Video Yüzünden Ceza Kesildi!

  • Suudi Arap Din Adamından: Dünya Dönmüyor!

  • Gionee yine iPhone’den Kopyamı Çekti!

  • AÖL 2015 Ocak Sınav Sonuçları  • Contact

    XML-Sitemap