Sitemiz Arama Motoru Google'de Mirc Türkçe, Mirc indir ve Geveze Sohbet gibi aramalarda hizmet vermektedir. Sohbet Odalarında Şuanda 451 Kişi Online.

mirc indir
Sohbet Mirc İndir

Google News İspanya’ya Haber Sunmayacak

ispanya hükümeti, ülke içerisindeki en büyük kriz nedenlerinden birinin uluslar arası şirketlerin ödediği verginin az olduğunu idda etti ve en büyük uluslar arası şirket olan Google ilk hedef oldu.

Google News ispanya

Google News ispanya

1 Ocak 2015 Tarihinde resmiyete dökülecek olan yeni  Telif Hakkı yasasına dayanarak Google yöneticileri link kullandığı ispanya siteleri için bir bedel ödemek zorunda olacak. Google News bu yasaya karşıt haber servisini ispanya üzerinden kaldırdı.

Google News yöneticilerinden Richard Gingras  ” Haber servisimiz olan News şuanlık ispanya üzerinden hizmet veremeyecek ” açıklamasında bulundu. Google News üzerinden yayınlanan hiç bir haberden maddi bir kazanç sağlamadıklarını belirten Gingras, Aralık 16’dan itibaren ispanyaya bu hizmeti vermeyeceklerini belirtti.

Google Türkiye resmi sağlayıcısı ise ispanya üzerinden kapatılan Google News hakkında şu açıklamada bulundu.

Google News milyonlarca kullanıcısına hizmet veren haber sağlayıcıdır ve bu sağlayıcı hizmeti için hiç bir şekilde kullanıcılarından para talep edilmediğini bunun karşılığında ise ispanyadaki kullanıcıların linklerine ödeme yapamayacakları için 16 Aralık’ta ispanya üzerinden Google News hizmetinin kesileceğini üzülerek belirtti. ” Her ne kadar ispanya bu tavrını sergilesede biz kullanıcılarımıza online kullanıcı kazançları konusunda yardımcı olacağız. ” sözleri ile açıklamasını bitirdi.


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : 1 Yorum var
Etiketler :
SON EKLENEN YAZILAR

1 Yorum

 1. Asaff diyor ki:

  ispanya ac gozluluk yapacam diye hem sitecilerine hemde google yanlış yapmış yazık

Yorum yapın

 • Cs 1.6 Wall / Aim Aralık 2016

 • Mobil Telefondan Sohbet

 • Genç Futbolcuya Paylaştığı Video Yüzünden Ceza Kesildi!

 • Suudi Arap Din Adamından: Dünya Dönmüyor!

 • Gionee yine iPhone’den Kopyamı Çekti!

 • AÖL 2015 Ocak Sınav Sonuçları • Contact

  XML-Sitemap