Sitemiz Arama Motoru Google'de Mirc Türkçe, Mirc indir ve Geveze Sohbet gibi aramalarda hizmet vermektedir. Sohbet Odalarında Şuanda 451 Kişi Online.

mirc indir
Sohbet Mirc İndir

Google Glass Piyasadan kaldırıldı!

Teknoloji devi olan Google, dünyanın en gelişmiş olan gözlüğü Glass’ı piyasadan kaldırma kararı aldı. Sebep olarak ise bu teknoloji harikasının fiyarı gösterildi.

Google Glass‘ın  resmi olarak satışları firma tarafından 19 ocak’tan itibaren durdurulacağı duyuruldu. Firma Glass’ın şirketlere özel üretilen bir versiyonunu talep olduğu taktirde bireysel kullanıcılarına şimdilik sipariş usulu vereceğini açıkladı.  Genel olarak satışa sunulacak versiyonu için şuanda herhangi bir tarih belirtilmedi.

Google Glass giyilebilir teknoloji piyasasına tekrar kesin dönüş yaptığında, bu rekabeti yüksek pazarda bir çok giyilebilir akıllı saat gibi teknolojik cihazlara karşı zorlu bir rakip olacaktır. Glass görünüşte kafaya takılabilen bir gözlük gibi görünsede üstünde taşıdığı algoritmik çip ile internet bağlantısını kullanabilen akıllı bir telefon, speaker, göz teması ile çalışan bir kamera görevinide rahatlıkla görmektedir.

Google Glass Hd

Google Glass Hd

 

Ürünün testini Google yöneticileri düzenledikleri bir çevrim içi yarışma sonucu galipler’le birlikte toplam 10 bin kişi aracılığı ile test etmiştir ve neredeyse bu sayının büyük bir kısmı profesyonel bilgisayar kullanıcılarından oluşuyordu. Satış fiyatını ise kademeli olarak  1.500 $’dan piyasaya sunmuştu.

Akıllı gözlük Glass kamuoyu’na ilk tanıtıldığı zaman  fazlasıyla hem takipcileri hem basın tarafından ilgi görmeyi başarmıştı ve bu ilgi oldukça firmayı memnun etmişti beklenti çıtasını yükselterek. Ama şirketin beklentilerinin aksine bu tekno gözlük neredeyse hiç satılmadı diyebileceğimiz bir ilgi gördü. Firma bunu fark etti  tasarım ve fiyatından dolayı bu ilgisizliğin gerçekleştiğini düşünen Google piyasadaki tüm Glass ürününün satışını durdurma kararı aldı.  Kullanıcısına hitap eden yeni bir görsel ve fiyat ile en kısa sürede tekrar pazardaki yerini alacağını belirten firma kesin bir tarih vermekten şuan için kaçınıyor.


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : 1 Yorum var
Etiketler :
SON EKLENEN YAZILAR

1 Yorum

 1. halit durğay diyor ki:

  google ürettide neden türkiye piyasasında hiç görmedik bide ses algılama özelliği olsa fena bir gözlük değil aslında

Yorum yapın

 • Cs 1.6 Wall / Aim Aralık 2016

 • Mobil Telefondan Sohbet

 • Genç Futbolcuya Paylaştığı Video Yüzünden Ceza Kesildi!

 • Suudi Arap Din Adamından: Dünya Dönmüyor!

 • Gionee yine iPhone’den Kopyamı Çekti!

 • AÖL 2015 Ocak Sınav Sonuçları • Contact

  XML-Sitemap