Sitemiz Arama Motoru Google'de Mirc Türkçe, Mirc indir ve Geveze Sohbet gibi aramalarda hizmet vermektedir. Sohbet Odalarında Şuanda 451 Kişi Online.

mirc indir
Sohbet Mirc İndir

Facebook Tekrar Mahkeme Eşiğinde

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım ağı olan Facebook kullanıcılarına tazminat ödeyebilir.

Facebook ağı üzerinde üye olan kullanıcılarının mesajlaşma geçmişini tarayarak kullanıcılarına en ideal reklamları sunabilmeyi hedeflediğini iddaa eden bazı kullanıcılar gizlilik ihlali nedeniyle firmayı mahkemeye verdi.

Facebook Mahkemelik oldu

Facebook Mahkemelik oldu

Bildiğimiz gibi Facebook bütçesinin neredeyse çoğunu üye grubları arasında olan firma ve şirketlerin verdiği reklamlardan sağlamaktadır. Bin bir çeşit firma sektörünün olduğu piyasada neredeyse her sektörde her sunumda şirketler bulunmaktadır. En kolay ve en ucuz reklam populiritesi yüksek olan Facebook üzerinden verilmeside bu yolu cazip kıldığı için Facebook’tan reklam veriyorlar. Facebook’ta o sektörle ilgilenen kullanıcıları bularak onlara aradıkları tarzda reklam sunabilmek için mesajlaşmalarını taradığı iddaası ile mahkemeye verildi. Bu tarama olayı gizlilik ihlalini kendiyle birlikte getirdiği için eğer mahkeme şikayetçilerden yana karar kılarsa firma her kullanıcısı için Tazminat ödeme zorunda kalacak.

Unutmadan geçtiğimiz son zamanlarda Arama motoru devi Google‘ninde aynı sebeple mahkemeye verildiğini belirtelim. İki devin mahkeme kararı internete yeni bir dalgalanmaya yol açabileceği düşünülüyor.


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler :
SON EKLENEN YAZILAR

Yorum yapın

  • Cs 1.6 Wall / Aim Aralık 2016

  • Mobil Telefondan Sohbet

  • Genç Futbolcuya Paylaştığı Video Yüzünden Ceza Kesildi!

  • Suudi Arap Din Adamından: Dünya Dönmüyor!

  • Gionee yine iPhone’den Kopyamı Çekti!

  • AÖL 2015 Ocak Sınav Sonuçları  • Contact

    XML-Sitemap