Sitemiz Arama Motoru Google'de Mirc Türkçe, Mirc indir ve Geveze Sohbet gibi aramalarda hizmet vermektedir. Sohbet Odalarında Şuanda 451 Kişi Online.

mirc indir
Sohbet Mirc İndir

Facebook ‘Harika bir yıldı’ için Mahkemelik oldu

Facebook  ” Harika bir yıldı ” hatırlatması yüzünden mahkemelik oldu.

Sosyal paylaşım ağı Facebook son günleri içinde olduğumuz 2014 yılını uğurlarken kullanıcılarına yıl içerisinde geçirmiş oldukları en güzel ve unutulmaz anları sunmak için küçük bir uygulama jestinde bulundu. Ama uygulamanın geliştirilme algoritmasında yapay zeka kullanıldığı için sistem kişilerin  resim ve paylaşımlarını rastgele bir araya toplayarak küçük bir slayt oluşturma üzerine geliştirilmiş.

Dev şirketin unuttuğu küçük bir detay sundukları uygulamanın başlarına iş açması ile sonuclandı. Bazı kullanıcıların görmek veya hatırlamak istemediği anılarını tazelemek bunun en büyük örneğidir.

Harika bir yıldı özür

Harika bir yıldı

Türkiye Al Jazeera’nın servis ettiği bir haberde webmaster ve makale yazarı olan Eric Meyer, şüpesizki hayatındaki en kötü olan olayın yani ölen kızının fotoğraf albümünde karşısına çıkmasının ardından, sosyal imleme sitesi Facebook’u ” Düşüncesizce algoritma geliştirmek ” ile suçladı. Suçlamanın yanı sırada Blog sayfasında şirketin kendi kullanıcıları için güzel bir düşünce içerisinde olduğunu ama bazı kullanıcılarının geçmişindeki kötü olayları hesaba katmadan rastgele bilgi toplayan bir algoritma yarattığı için kendisinin ve kendisi gibi bir çok kullanıcının bu uygulamadan rahatsız olduğunu belirtti.

Twitter’da neredeyse bir çok kullanıcı Facebook’a olan tepkilerini belli etti.  Dikkat çekici mesajlardn biri @marialara  ” Hayatını mahfeden erkek arkadaşının olduğu selfie ” görüntüsünü tekrar gördüğü için deprasyona girdiğini belirten mesaj attı.

Facebook firmaı hayatını kaybeden webmaster ve daha bir çok kişiden özür dilediğini belirtti. Ama firma kullanıcılarına bu uygulamayı sunduğu ilk anda kendilerine göre yapılandırma imkanı sunduğunu, değişiklikler yapılabileceğini belirtti. Bir çok kullanıcını bu yapılandırma ayarlarından haberdar olmadığı için yanlış anlaşılmalar oluşabilmektedir.


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler :
SON EKLENEN YAZILAR

Yorum yapın

  • Cs 1.6 Wall / Aim Aralık 2016

  • Mobil Telefondan Sohbet

  • Genç Futbolcuya Paylaştığı Video Yüzünden Ceza Kesildi!

  • Suudi Arap Din Adamından: Dünya Dönmüyor!

  • Gionee yine iPhone’den Kopyamı Çekti!

  • AÖL 2015 Ocak Sınav Sonuçları  • Contact

    XML-Sitemap