Sitemiz Arama Motoru Google'de Mirc Türkçe, Mirc indir ve Geveze Sohbet gibi aramalarda hizmet vermektedir. Sohbet Odalarında Şuanda 451 Kişi Online.

mirc indir
Sohbet Mirc İndir

En Tehlikeli Virüs

Bilgisayar  Security  firması Symantec, Gelmiş geçmiş en tehlikeli ” bilgisayar virüsünü ”  tespit ettiklerini açıkladı. ” Regin “  ismi verilen bu casus yazılımının büyük olasılıkla  CIA, FBA, MiT gibi devlet kolları tarafından yapıldığı ve tüm dünyada 6 yıldır hedeflere karşı kullanıldığını açıkladı.

Virüsün gelişmiş bir yazılıma sahip olmasının araştırmacılar tarafından tek bir açıklaması olduğunu, Ulusal Devlet’ler tarafından hedeflerini izlemek amacıyla yazıldığı işaret ediliyor. Araştırmacılara göre virüsün yazılımcıları tarafından , virüsün izinin kaybettirilmesi için ellerinden geleni yaptı.

Virüs bilgisayara sızdıktan sonra ” Ekran görüntüsü, Tuş kombinasyon kaydı, Girdi loglarını, Mail ve diyer Pop3 şifrelerini okuyabildiğini, Silinen dosyaları Recovery özelliği ile geri getirdiği ” tespit edildi. Virüsün en çok Rusya, irlanda, Arabistan, iran devlet daireleri ve konsolosluklarının hedef aldığını gözlemledi.

regin virüsü

regin virüsü

Symantec’in güvenlik ve strateji uzmanı olan Sian John, ” Virüsün gelişim, ileri derece teknoloji yazılımı olduğuna dikkat çekerek, uzmanlıkla yazıldığına bakılırsa batılı bir ülke tarafından yazıldığı görülüyor. ” dedi. Şirket casus virüsün ABD, israil tarafından yazılan Struxnet virüsü ile karşılaştırdıklarında. Struxnet’in bilgisayar ve verileri yok etmek üzere tasarlandığını , Regin’in ise verilere zarar vermeden arka planda çalışmasıyla bilgileri 3. kişilere aktardığı belirtildi.


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : 1 Yorum var
Etiketler :
SON EKLENEN YAZILAR

1 Yorum

 1. ŞÜKRAN AKBULUT diyor ki:

  bu viruslerden kurtulmak zor benim pc bulaştı birtanesi kurtulamadık bir türlü:)

Yorum yapın

 • Cs 1.6 Wall / Aim Aralık 2016

 • Mobil Telefondan Sohbet

 • Genç Futbolcuya Paylaştığı Video Yüzünden Ceza Kesildi!

 • Suudi Arap Din Adamından: Dünya Dönmüyor!

 • Gionee yine iPhone’den Kopyamı Çekti!

 • AÖL 2015 Ocak Sınav Sonuçları • Contact

  XML-Sitemap