Sitemiz Arama Motoru Google'de Mirc Türkçe, Mirc indir ve Geveze Sohbet gibi aramalarda hizmet vermektedir. Sohbet Odalarında Şuanda 451 Kişi Online.

mirc indir
Sohbet Mirc İndir

Dikkat Facebook Hesabınız Kapanabilir

Facebook ağında  halen gerçek kişi bilgileri kullanmıyorsanız hesabınızın kapatılmasına çok az kalmış demektir.

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitelerinden biri olan Facebook orjinal isim ve soyisim kullanmadığı saptadığı kullanıcılarının Profil hesaplarını bir daha açılmamak üzere kapatmaya başladı.

(Zaman) Hal böyle olunca kullanıcılar kimliklerini doğrulamadan kullandığı veyahut farklı gerçek olmayan bir kişi, kuruluş hesabı kullandıklarında bu hesaplar kapatılıyor ve hesap sahibi resmi sosyal ağ sitesine girerken ingilizce olarak “Facebook hesabınızdaki ismin gerçek adınız olmadığı anlaşılıyor. Arkadaşlarının kiminle iletişim kurduğunu anlaması için herkese gerçek hayattaki isimlerini kullanmasını öneriyoruz”.  yazısı ile karşılaşıyorlar.

facebook kimlik doğrulama

Facebook Kimlik Doğrulama

Karşınıza çıkan bu ingilizce metin altında ise hesabınızın size ait olduğunu ıspatlamanız niteliğinde bilgilendirme yazıları bulunmaktadır. Bu yönergeleri sırası ile takip eden kullanıcıların hesapları büyük olasılıkla  anında geri açılmaktadır. Ama bir çok kullanıcı sahte isim , face soyisim kullandığı için bu yönergelere uyamayarak hesaplarının kontrollerini ele almayı başaramaz.

Hesap kurtarma yönergeleri arasında  Sürücü belgesi, TC Vatandaşlık Kimlik kartı veya Passaport’unuza ait ScreanShoot yollamanızı istiyorlar. Facebook Ekibi adlı departmanın bu bilgileri istemesi bu durumu kişilik ve gizlilik haklarına tamamen aykırı bir durum olarak görülmektedir.

En önemli kısım ise kimlik bilgilerinizi yollamayı başardığınızda bile, departmana yollanan ticket’lerden kaynaklı uzun bir süre cevap alamama lüksünede sahip oluyorsunuz.


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler :
SON EKLENEN YAZILAR

Yorum yapın

  • Cs 1.6 Wall / Aim Aralık 2016

  • Mobil Telefondan Sohbet

  • Genç Futbolcuya Paylaştığı Video Yüzünden Ceza Kesildi!

  • Suudi Arap Din Adamından: Dünya Dönmüyor!

  • Gionee yine iPhone’den Kopyamı Çekti!

  • AÖL 2015 Ocak Sınav Sonuçları  • Contact

    XML-Sitemap