Sitemiz Arama Motoru Google'de Mirc Türkçe, Mirc indir ve Geveze Sohbet gibi aramalarda hizmet vermektedir. Sohbet Odalarında Şuanda 451 Kişi Online.

mirc indir
Sohbet Mirc İndir

Atatürk Hava Alanı Yeni Parmak izi Teknolojisi!

İstanbul Atatürk Hava alanı resmi olarak parmak izi teknolojisini kullanmaya başladı.

Diğer bir adı ile biyometrik otomatik geçiş sistemi şuanda Atatürk havalimanında hizmete sunuldu. Bu sistem sayesinde hava yollarını tercih eden yurt içi , yurt dışı uçuşlarını kullanan ziyeretçiler saatlerce passaport onay kuyruğunda beklemeyecek. İkisi dış hatlar gidiş kapısında, ikisi’de dış hatlar geliş kapısında olmak üzere şuanda dört adet aktif sistem bulunmakta. Gelen ve giden yolcular parmak izleri sayesinde bekleme yapmadan hızlı bir şekilde kontrol noktalarından geçebiliyorlar.

Atatürk Hava Alanı Parmak izi Sistemi

Atatürk Hava Alanı Parmak izi Sistemi

Sistem sayesinde uzun kuyruklar oluşturan passaport onayı ve sahte passaport’la geçiş tarih olacağa benziyor ve hedefleniyor. Passaport kontrol memurlarının sayısı ise asgari limite indirileceği açıklandı. Yolcular için hazırlanan bankolarda hızlı bir şekilde passaport ve parmak izi kontrol’ü gerçekleştirilecek. Sistem tarafından kontrol edilen parmak izi emniyet kayıtlarındaki parmak izi ile uyuştuğu taktirde geçiş kapısı açılacak ve bu sayede giriş sağlanabilinecek. Bu sistem sayesinde kontrol memurları devre dışı kalırken geçişler bir hayli hızlanacak.

Şuan için sistem sadece  ” İstanbul – Atatürk Havalimanın’da ”  aktif olarak kullanıma sunuldu. Eğer başarılı olursa ve beklentilere net cevap verilirse en kısa sürede tüm Türkiye’de sistemin kurulacağı resmi bir yazı ile açıklandı.  Dış hatlar geliş, gidiş yolcuları sadece parmak izi ile değil eski sistem olan kamera yüz tanıma sisteminide kullanmaya devam edecekler.


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler :
SON EKLENEN YAZILAR

Yorum yapın

  • Cs 1.6 Wall / Aim Aralık 2016

  • Mobil Telefondan Sohbet

  • Genç Futbolcuya Paylaştığı Video Yüzünden Ceza Kesildi!

  • Suudi Arap Din Adamından: Dünya Dönmüyor!

  • Gionee yine iPhone’den Kopyamı Çekti!

  • AÖL 2015 Ocak Sınav Sonuçları  • Contact

    XML-Sitemap