Sitemiz Arama Motoru Google'de Mirc Türkçe, Mirc indir ve Geveze Sohbet gibi aramalarda hizmet vermektedir. Sohbet Odalarında Şuanda 451 Kişi Online.

mirc indir
Sohbet Mirc İndir

Arama Motoru Google’nin Dengesi Bozuldu

Türkiye ve Dünya’da neredeyse tüm herkezin yakından tanıdığı ve kullandığı Google Arama motoru son dönemlerde bayağı bir kullanıcı kaybına uğradı.

2015 yılına girmemizle her sektörde olduğu gibi internet dünyasınında istatistikleri kullanıcılara sunulmaya başlandı. Bunlar arasında en garip olan ise arama motorları arasındaki mücadelede Google’nin pastasından hatrı sayılır bir dilimi diğer bir arama motoru olan Yahoo ‘ya kaptırması oldu. Yapılan değerlendirmede  2009’dan bu yıla kadar Google’nin yoğun bir kullanıcı kaybı yaşamış görünüyor.

Google arama kaybı

Google arama kaybı

Dev arama Optimizasyonun kaybettiği userlerini görünen o ki Yahoo’ya devretmiş. Arama hacminde %79.3  bir kitleye sahip olan firma %75.2’e düşerek % 4.1 payını Yahoo’ya kaptırdı.  Yahoo’da görünen artış nedeniyle  % 7.4 arama hacmine sahip Yahoo bu kazançla birlikte % 10.4’e yükselmeyi başardı.  Yinede büyük paya sahip olan Google eğer bu şekilde devam ederse ileriki dönemde bir riske girmiş olma ihtimali yüksek görünüyor.

Yahoo’daki bu artışın diğer bir sebebi ise Mozilla ve Opera tarayıcılarının Var sayılan arama motoru olarak Google’yi bırakıp Yahoo’yu seçmesi oldu. Söylentilere göre pastadaki büyük pay’a sahip olmak isteyen firma Apple ürünlerindeki Web tarayıcısı olan Safari’dede yerini almak için anlaşma teklifleri sunuyor.


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler :
SON EKLENEN YAZILAR

Yorum yapın

  • Cs 1.6 Wall / Aim Aralık 2016

  • Mobil Telefondan Sohbet

  • Genç Futbolcuya Paylaştığı Video Yüzünden Ceza Kesildi!

  • Suudi Arap Din Adamından: Dünya Dönmüyor!

  • Gionee yine iPhone’den Kopyamı Çekti!

  • AÖL 2015 Ocak Sınav Sonuçları  • Contact

    XML-Sitemap